TEAM AWARDS

2005-2006 REGULAR SEASON

 

A CONFERENCE

 

1ST PLACE REGULAR SEASON AND CONFERENCE CHAMPION RUNNER UPS

 

LAKEVIEW LOON-A-TICS

 

RICK DELOUSIA

DENE ROUNDS

TERRY LYNCH

JOE LYNCH

 

A CONFERENCE

 

2ND PLACE REGULAR SEASON

 

SIDELINES SCREAMIN’ DEMONS

 

BOB LATEER

BRANDON ROGERS

GORDIE FLUHARTY

DALE CURTIS

 

A CONFERENCE

 

CONFERENCE CHAMPIONS

 

ACRC MEN WITH LARGE DARTS

 

TERRY MOREY

BILL GEISENHOF

MARK KINNE

TIM FELLOWS

 

 

B CONFERENCE

 

1ST PLACE REGULAR SEASON

 

JONATHAN’S HAMMERHEADS

 

JOHN CONTI

DAVE BREESE

KEVIN HARLOST

JASON MILLER

 

 

 

 

 

B CONFERENCE

 

2ND PLACE REGULAR SEASON

 

MARY’S 4 AMIGO’S

 

RICH ANDEL

BILL PRUSIK

BILL ELLIS

MICHAEL WASSER

 

B CONFERENCE

 

CONFERENCE CHAMPIONS

 

NIP’S DIVE TEAM

 

TONY GIRARDI

FRANK CHEBINIAK

FORREST HORVATH

MIKE STAUDT

 

B CONFERENCE

 

CONFERENCE CHAMPION RUNNER UPS

 

THE PUB PATRONS

 

JOHN CUCCI

DAN BUNTS

MIKE STEWART

TODD GREEN

 

C CONFERENCE

 

1ST PLACE REGULAR SEASON & CONFERENCE CHAMPIONS

 

BUCK’S U

 

SEAN KINSLEY

TONY ARNONE

DAVE BLAINE

TIM MAINUSCH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C CONFERENCE

 

2ND PLACE REGULAR SEASON & CONFERENCE CHAMPION RUNNER UPS

 

WINGZ SPECIAL SAUCE

 

DAREN MARYE

JACK ROGERS

CHRIS CHURCH

CHRIS MOORE

 

D  CONFERENCE, EAST DIVISION

 

1ST PLACE REGULAR SEASON

 

AFTON INN X’S

 

WAYNE STRONG

DAVE STRONG

SHANNON HODGE

KEN UMSTEAD

DAVE FICO

 

D CONFERENCE, EAST DIVISION

 

2ND PLACE REGULAR SEASON

 

CONKLIN INN DUBLIN’S

 

J R WARNER

DAVE MAJERCIK

FRANK SARACENO

ERIC ZURBRUEGG

 

D CONFERENCE, EAST DIVISION

 

CONFERENCE CHAMPIONS

 

SACH’S TEE HOUSE BULLSHOOTERS

 

RON CHMIEL

KEN LAWRENCE

JOHN GRAUSGRUBER

GENE SHAY

JEFF ORALLS

 

 

 

 

 

 

 

 

D CONFERENCE, WEST DIVISION

 

1ST PLACE REGULAR SEASON

 

BUCK’S PUB BUCKSNORTS

 

JOHN MILLS

CHARLIE JOHNSTON

RICK MILLS

JIM CHESKO

 

D CONFERENCE, WEST DIVISION

 

2ND PLACE REGULAR SEASON

 

OWEGO BOWL PATRIOTS

 

ED BURRELL

RANDY CRAFT, JR.

RANDY CRAFT, SR.

RON CRAFT

BRAD SCYMANSKI

 

 

D CONFERENCE, WEST DIVISION

 

CONFERENCE CHAMPION RUNNER UPS

 

WINGZ POINTY ENDS FIRST

 

MARTY CONROW

BETH MORRIS

KELLY LAVIN

KEITH LAVIN

 

E CONFERENCE, EAST DIVISION

 

1ST PLACE REGULAR SEASON & CONFERENCE CHAMPIONS

 

DOWNS AVE  DAGGERS

 

GREG MAUS

AHLPHEH WILSON

JOHN MUNROE

TODD STETTINIUS

 

 

 

 

 

 

 

E CONFERENCE, EAST DIVISION

 

2ND PLACE REGULAR SEASON

 

SACH’S TEE HOUSE R & B’S

 

JAMES REZUCHA

JIM BUCKLAND

RON MURPHY

KURT REZUCHA

 

E CONFERENCE, WEST DIVISION

 

1ST PLACE REGULAR SEASON

 

MOSQUITO LOUNGE WEST NILE VIRUS

 

TARRY FUHRI

MARC ZACHEIS

TODD ELMY

TIM HURLEY

 

E CONFERENCE, WEST DIVISION

 

2ND PLACE REGULAR SEASON

 

WINGZ F-TROOP

 

DOMINIC SMITH

HAROLD SMITH

RAY ROLISON

BRYAN LAVIN

 

E CONFERENCE, WEST DIVISION

 

CONFERENCE CHAMPION RUNNER UPS

 

UNCLE BUCK’S JOKERZ

 

DAVE CURYTO

CHRIS KANE

RODNEY DYER

RICK ROGERS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F CONFERENCE, EAST DIVISION

 

1ST PLACE REGULAR SEASON

 

FALSTAFF’S NITTANY LIONS

 

JIMMY COLGAN

RON  BRZOZOWY

JOE TOKOS

MICK TOKOS

 

F CONFERENCE, EAST DIVISION

 

2ND PLACE REGULAR SEASON & CONFERENCE CHAMPION RUNNER UPS

 

SARAH’S PUB GHETTO GUYS

 

DUANE SALISBURY

NEWELL DICKSON

TOM HILL

MIKE FOX

RICK GREEN

 

 

F CONFERENCE, WEST DIVISION

 

1ST PLACE REGULAR SEASON & CONFERENCE CHAMPIONS

 

SPORTSPAGE SPOILERS

 

CLIFF THANICATT

JOHN FISH

JAZZ SHAW

MARK PHILLIPS

 

F CONFERENCE, WEST DIVISION

 

2ND PLACE REGULAR SEASON

 

MAD MONK’S MAJIC MONKS

 

WAYNE WILLIAMS

JOHN GOBER, JR.

JOHN GOBER, SR.

BRIAN SWINGLE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

G CONFERENCE, EAST DIVISION

 

1ST PLACE REGULAR SEASON

 

SPIKE’S BULLDOGS

 

RON CHASE

C J LORENC

KEVIN SZYMANIAK

JASON RIEGEL

 

G CONFERENCE, EAST DIVISION

 

2ND PLACE REGULAR SEASON

 

MAD MONK’S VETS

 

BRENDA CULLEN

DAN CULLEN

JOEL EVANS

CHARLIE “MONK” EVANS

 

G CONFERENCE, EAST DIVISION

 

 CONFERENCE CHAMPIONS

 

PUB HURLERS

 

ANDREW DAVIS

KELLY GOWER

TIA BOYETT

JEFF PANGBURN

 

G CONFERENCE, WEST DIVISION

 

1ST PLACE REGULAR SEASON

 

KELLY’S CARBOMBS

 

MATT IVAN

MARK BLACHOWIAK

JESSE BABUKA

JERRY CHAMBERS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

G CONFERENCE, WEST DIVISION

 

2ND PLACE REGULAR SEASON

 

WINE CELLAR SHARP SHOOTERS

 

KERI BARRETT

TED ARIANO

JAROD BENNETT

CHUCK JENKINS

 

 

G CONFERENCE, WEST DIVISION

 

CONFERENCE CHAMPION RUNNER UPS

 

WINGZ ALL FLIGHTS AT 7

 

TIFFANY LAVIN

RYAN SEIGART

MIKE WHALON

MICHELLE CORDISCO

 

H CONFERENCE

 

1ST PLACE REGULAR SEASON

 

BUCK’S PUB BAM’BINO’S

 

MEREDITH BAHR

SIOUX MILLS

CHAD PARKER

JULIE KERR

 

H CONFERENCE

 

2ND PLACE REGULAR SEASON & CONFERENCE CHAMPIONS

 

MAD MONK’S DONNY’S ANGELS

 

DON THOMAS

CARRY THOMAS

MARK NARGISO

JAN DUBOIS

 

 

 

 

 

 

 

H CONFERENCE

 

CONFERENCE CHAMPION RUNNER UPS

 

BINGHAMTON MOOSE CLUB CHICKS W/ATTITUDE

 

ANGELA MCMANUS

JAIME MCMANUS

SABREENA DARROW

ROY DARROW